Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Temmuz 2017

7 Adımda Web Tarayıcınızı Saldırılara Karşı Koruyun

7 Adımda Web Tarayıcınızı Saldırılara Karşı Koruyun

7 Adımda Web Tarayıcınızı Saldırılara Karşı Koruyun

Her gün kullandığınız web tarayıcınız ne kadar temiz? Web tarayıcınızı zararlı yazılımlardan ve virüslerden ne kadar koruyabiliyorsunuz? Korunma yöntemleriniz yeterli mi? Bu yazımızda sizler için tarayıcınızı sanal saldırılara karşı korunabileceğiniz 7 yöntemi anlattık. Hemen başlayalım!

 

HABERİN DEVAMI
  1. Hangi siteye girsek en az 3-4 tane reklam bizi karşılıyor daha içeriğe erişemeden reklamların arasında kayboluyoruz ve bazı reklamlar otomatik indirmeler başlatabiliyor.Bunlardan korunabilmek için reklam önleyici bir eklenti kullanabilirsiniz. (Örn:Chrome için Adblock kullanabilirsiniz.) Özellikle yabancı kaynaklı ve güvenilir olmayan İnternet sitelerinde dolaşmayın zira bilgisayarınıza virüs bulaşabilir.
  2. Tarayıcınızı kullanırken eklentileri sık sık denetleyin ve güncel tutun. Eklentileri güncellemek eski versiyonlardaki hataları düzeltmeye yardımcı olacaktır.
  3. Tarayıcınız ile uyumlu bir Antivirüs programı kullanın. Malum nerede ve ne zaman virüsle karşılaşılacağı belli olmuyor.
  4. Tarayıcınızı güncel tutmayı unutmayın. Zira yeni güncellemeler tarayıcınıza yeni özellikler katar ve eski hataları düzeltir.
  5. Her eklentiyi tarayıcınıza yüklemeyin.Sadece güvenilir olduğundan emin olduğunuz eklentilere izin verin.Gereksiz eklentileri ise tarayıcınızdan silin. Biriken eklentiler tarayıcınızı yavaşlatabilir ve performans düşüklüğü yaratabilir.
  6. Tarayıcınızı virüs programınız ile belirli periyotlar ile tarayın ve zararlı yazılımlardan kurtulun. Bunu yapmadığınız taktirde tarayıcınızı gerçek performansında kullanamazsınız.
  7. Size uygun işletim sistemini seçin. 32 bit veya 64 bit bilgisayarınıza uyumlu tarayıcı seçin ve onu kullanın. Verdiğimiz bu tüyoları dikkate alarak tarayıcınızı daha bilinçli bir şekilde güven için kullanabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz