Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ocak 2018

8 Adımda Chrome Tarayıcısını Hızlandırın

8 Adımda Chrome Tarayıcısını Hızlandırın

8 Adımda Chrome Tarayıcısını Hızlandırın

İnternet kullanıcılarının birçoğunun en büyük problemi yavaş açılmakta olan internet sayfalarıdır. Bunun dışında internet tarayıcısının da hızlı performans göstermesi de önemlidir.

 1. Kafes iş parçacığı sayısı

Bu özellik Chrome tarayıcısında resimlerin işlenmesinde sorumlu bulunmaktadır. Bu parçacığın sayısını arttırırsanız eğer resimlerin açılma hızını ve sayfaların hızını arttırmış olursunuz. Tarayıcınız da yavaş açılmakta olan resimlerden şikâyetiniz varsa eğer bu özellik tam da size göre bir özelliktir.

 1. Çevrimdışı otomatik yeniden yükleme modu

İnternet tarayıcınız çevrimdışı ise yani tarayıcınızla internete bağlı değilken yüklenemeyen sayfaları internete bağlandığınız zaman internet tarayıcınız çevrimdışı iken yükleyememiş olduğu sayfayı otomatikman yüklemenizi sağlamaktadır.

 1. Deneysel tuval özellikleri

Deneysel tuval özellikleri aktif hale getirdiğiniz vakit sayfa yüklenme hızınızı ve tarayıcınızın performansınızı arttıracak biri özelliktir. Daha geliştirilme sürecinde olduğundan dolayı bu özellikleri aktif hale getirdikten sonra problemler yaşayabilirsiniz.

HABERİN DEVAMI
 1. Sekmeleri ve pencereleri hızlı kapatma

Bu işlevi aktif hale getirdiğiniz y-takdirde sekmelerinizi ve pencerelerini daha kısa bir zaman zarfında kapatabilmektesiniz.

 1. TCP hızlı açma

Bu özelliği sadece Android ve Chrome OS üzerinde kullanabilirsiniz. Veri gönderiminizi daha hızlı sağlamanız için geleneksel yöntemlerin aksine daha farklı metotlar izleyen, veri gönderimi konusunda daha hızlı sonuçlar elde eden bir özelliktir.

 1. Deneysel QUIC protokolü

Google‘un UDP üzerinden gerçekleştirmiş olduğu deneysel ve düşük gecikmeli internet protokolüdür. Bu protokol TCP protokolüne göre daha çok hızlı çalışmaktadır.

 1. “state-while-revalidate” önbellek yönergesini etkinleştir.

Chrome deneyiminizi daha hızlı yaşayabilmenizi sağlamaktadır.

 1. Düşük öncelikli iFrame’ler

Web sitelerinde bulunmakta olan gereksiz içeriklerin yüklenmesini beklemekten kurtulabileceğiniz bir özelliktir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Berat dedi ki:

  Google çok başarlı işler peşinde ve herşeyin en güzeli yapmakta açıklamanız harika teşekkürler.

Yorum Yaz