Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ocak 2018

Android Telefon Hafıza Kartını Görmüyor, Ne Yapmalıyım?

Android Telefon Hafıza Kartını Görmüyor, Ne Yapmalıyım?

Android Telefon Hafıza Kartını Görmüyor, Ne Yapmalıyım?

Android telefonlarda hafıza kartı ile ilgili birçok problem yaşanmaktadır. Bir çok fotoğraf, video ve müzik depolamak için kullandığımız ek depolama alanı hafıza kartları bazı Android telefonlarda çalışmamaktadır. Cep telefonunuza hafıza kartına taktığınızda hafıza kartınız gözükmüyor ise Android telefonunuz hafıza kartını tanımıyor demektir.

Android Telefon Hafıza Kartını Görmüyor, Ne Yapmalıyım?

Android telefonunuzun hafıza kartınızı görmemesi durumunda öncelikle format atmalısınız. Bazı durumlarda hafıza kartı telefonda açılmamasına rağmen bilgisayarlarda açılabilmektir. Bilgisayarda hafıza kartınız açılıyorsa dosyalarınızı yedekleyebilir ve kolaylıkla format atabilirsiniz. Ancak hafıza kartınız hiç bir şekilde açılmıyor ise yapmanız gereken veri kurtarma programlarını kullanarak dosyalarınızı yedeklemektedir. Bu işlem için birçok ücretsiz dosya kurtarma programları bulunmaktadır.

HABERİN DEVAMI

            Hafıza kartınızı Android cihazınız ile formatlamak için öncelikle ”Ayarlar” bölümüne girmelisiniz. Ayarlar bölümü açıldıktan sonra ”Depolama” seçeneğini seçmelisiniz. Depolama menüsü açıldıktan sonra menünün en altında yer alan ”Hafıza kartını formatla” seçeneğini kullanarak formatla işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Hafıza kartını formatlama işlemini bilgisayarınızı kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Hafıza kartınızı dahili kart okuyucusu ile bilgisayarınıza tanımlatabilir, hafıza kartınızı formatlayabilirsiniz. Hafıza kartınızı formatladıktan sonra Android cihazınızı açıp tekrar kapatmalısınız. Android cihazının hafıza kartınızı tekrar tanımladığını göreceksiniz.

Hafıza kartınızı formatlamanıza rağmen çalışmıyorsa sorunun hafıza kartında mı yoksa Android cihazınız da mı olduğuna bakmalısınız. Farklı bir hafıza kartını cep telefonunuza takıp çalışıp çalışmadığına bakabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz