Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

Bitly Nedir? İşe Yaradığı Durumlar Nelerdir?

Bitly Nedir? İşe Yaradığı Durumlar Nelerdir?

Bitly nedir? Ve bunun yanında İşe Yaradığı Durumlar Nelerdir? Sorularının yanı sıra bitly tarafından nasıl para kazanılmaktadır sorusu hakkında da sizi bilgilendireceğiz. Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza bitly yani kullanılmakta olan en bilindik link kısaltma servisi hakkında bilmediğiniz ve bilmek istediğiniz şeyleri sunacağız.

Öncelik olarak bilmeniz gereken şey Bit.ly tam anlamı ile bir URL kısaltma sistemidir. Bit.ly kullanarak istediğiniz zaman ücretsiz bir şekilde istediğiniz linki kısaltabilme şansına sahipsiniz. Bit.ly kullanırken diğer link kısaltma servislerine istinaden farklı bir uygulama ile de karşı karşıya kalacaksınız. Bit.ly kullanarak bu link kısaltmasının hangi ülkeden tıklanmış olduğu konusuna bile hakim olabiliyorsunuz.

Bit.ly bir Amerikan şirketi olması ile beraber ayda neredeyse 650 milyona yakın link kısaltma işleminde bulunuyor. Aslında bit.ly geçtiğimiz yıllarda Twitter ile işbirliği içerisindeydi fakat bu anlaşma devam ederken Twitter kendi link kısaltıcısını kullanmaya başladı ve bit.ly ile olan link kısaltma işlemlerine bir son verdi.

Bitly Servisinin İşe Yaradığı Durumlar

Aslında bit.ly servisinin işe yaradığı durumlara örnek vererek başlamamızda fayda var. Öncelikle Twitter üzerinden başlamak gerekir ise, Twitter fazla uzun cümlelere izin vermediği için link atma durumlarında da bit.ly servisini kullanması oldukça mantıklı gözüküyordu. Çünkü bit.ly tarafından 70-80 karakter seviyesinde olan bir link yaklaşık 8-12 arasında bir karaktere sahip olmaktadır. Bu servisi kullanarak 140 kelimelik Twitter sınırını dilediğiniz gibi kullanabiliyordunuz.

HABERİN DEVAMI

Bunun yanı sıra bit.ly ile sosyal medyada link atılırken bir görüntü kirliliği oluşmuyor ve bunun yanında kısa linkler ile sayfa düzenini bozmuyordur. Bit.ly kullanılarak bu linke kim nereden tıklamış görme şansınızda vardır.

Bit.ly’nin uzantısı ve uygulaması olduğu kategoriler ise şunlardır;

  • Google Chrome tarayıcısı
  • Android telefonlar
  • İphone cihazları

Bit.ly ile her alanda karşılaşabilir ve kullanma şansına sahip olabilirsiniz.

Bit.ly Kullanarak Para Kazanmanın Yolları

Bit.ly kullanmak ve bu servis ile para kazanmak istiyor iseniz bu şansınızın bulunduğunu söylememizde fayda vardır. Bit.ly servisini kullanarak yapmış olduğunuz link kısaltmalarının her birinden tık başına belli miktarda para akışınızın olması muhtemeldir.

Dememiz o ki bit.ly ile link kısalttıktan sonra bu kısalttığınız linklere kaç kişinin tıklamasını sağlıyor iseniz onunla doğru orantıda bir para kazanıyorsunuz. Ancak kazanacağınız paranın büyük Mevlalar olacağını tahmin ediyor iseniz yanılıyorsunuz. Bit.ly kullanarak çok küçük paralar kazanan insanlar mevcuttur. Eğer sizde belli başlı harçlıklar çıkarmak istiyorsanız deneyebilirsiniz.

Bitly Kullanarak Nasıl Link Kısaltabilirim?

Bit.ly kullanarak istediğiniz linki kısaltmanız mümkündür. Bunu yapmak için herhangi bir üyelik işlemi yapmanız gerekli değildir. Fakat üye olan bit.ly kullanıcıları kısaltmış oldukları linklere kim nerden tıkladı, kaç kere tıkladı gibi konulara hakim olmaktadır. Bu servisin nasıl kullanıldığınız merak ediyor iseniz;

  • Kısaltmak için uzun bir link belirleyin ve siteye girin
  • com sitesine girişinizi yaptıktan sonra sitenin tam olarak sağ üst bölümünde bulunan bölmeye, bu belirlemiş olduğunuz uzun linki yapıştırın ardından da shorten butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz