Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2017

Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Facebook hesaplarının çalınması, bilgilerin alınması ve sahibi dışındaki kişilerin, daha doğrusu hackerların paylaşım yaparak o kişiden izinsiz olarak bilgi alışverişi yapması günümüzde çoğaldı. Bunların en büyük etkenleri aşağıdaki gibidir:

Uygulamalar artık Facebook’da bir çok uygulama, oyun gibi şeyler var. Kullanıcılar genellikle virüslü uygulamalar kullanarak Facebook hesabının çalınmasına neden oluyor. Bunu yaparken, habersiz olarak yapan kullanıcılar genelde şu tarz uygulama kurarak hesabını çaldırıyor:

  • Hileli beğendirme,
  • Arkadaşlık hilesi,
  • Spam yorum attırma hileleri

Üstte gördükleriniz normal bir uygulama değillerdir. Siz sayfalarda spam arttırmak istersiniz fakat, bilmezsiniz ki o spam attırdığınız kişiler de sizin gibi düşünüyor. Siz o uygulamayı yüklediğinizde size de spam attırıyorlar hatta sayfalarda istemeyeceğiniz yorumlar attığınızı ve tanıdıklarınızın bunu gördüğünde sizin hakkınızda düşündükleri fikirler birden tam tersi oluyor ve ilişkinizin bozulmasına neden oluyor. Bu yüzden uygulamalar en tehlikeli yoldur.

HABERİN DEVAMI

Nasıl Hesabımı Çaldılar? Korumayı nasıl yaparım?

Bu yüklediğiniz uygulamalar arasında en tehlikeli olanı ise tüm bilgilerinizin karşı tarafta olması ve yedekliyor olması. Bu yüzden karşı taraf istediği zaman giriş yapabilir ve şifrenizi değiştirerek bir daha girmemenizi sağlayabilir. Bu yüzden güvenmediğiniz uygulamalara Facebook üzerinden izin vermeyerek hesabınızı korursunuz.

EĞER HESABINIZ BU TARZ UYGULAMALARA İZİN VERİLİ İSE, DERHAL SİLİN VE ŞİFRENİZİ DEĞİŞİN.

Facebook Hesabım Çalındı, Nasıl Geri Alırım?

Öncelikle şifrenizi değiştirmeyi yol olarak önünüze alabilirsiniz. Facebook şifrenizi değiştirmenin nasıl yapıldığını öğrenmek için tıklayın.

Üstteki yol işe yaramadıysa, hesabınızı geri almak için diğer yollar olarak Facebook’a kimliğinizi yollamak en iyi yol. Eğer Facebook bilgileriniz ile kimliğinizin bilgileri aynı veya doğru değilse, geri almanız imkansız gibi bir şey olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz