Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Temmuz 2017

Daha Güzel Tatil Fotoğrafları Elde Edebilmeniz İçin Fotoğraf Düzenleme İpuçları

Daha Güzel Tatil Fotoğrafları Elde Edebilmeniz İçin Fotoğraf Düzenleme İpuçları

Daha Güzel Tatil Fotoğrafları Elde Edebilmeniz İçin Fotoğraf Düzenleme İpuçları

Tatilde çektiğiniz fotoğrafların biraz efekte ya da rötuşa mı ihtiyacı olduğunu düşünüyorsunuz? Belki de çok ağır bir efekt koyarak en güzel tatil fotoğrafınızın o kadar da güzel görünmemesine sebep olacaksınız? O zaman yapacağınız işlemlerin öncesinde bilmeniz gereken en önemli şey fazla efekt koymadan fotoğrafın orjinalliğini korumasına izin vermek.

Belki de yüzünüzdeki bir sivilceyi kapatmak ya da ufak bir kusuru gizlemek için birazcık rötuş ekleyebilir ve fotoğraftaki parlaklığı arttırabilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanacağınız efektler siyah-beyaz gibi tonlar ise kesinlikle sert siyahlar ve kusursuz beyazlar kullanmanızı öneririm.

HABERİN DEVAMI

Kullanacağınız programlar bilgisayarda ya da telefonda fark edebileceği için ikisinde de farklı olanlar arasında en iyi olanı seçerek uygulama yapabilirsiniz.

Daha güzel tatil fotoğrafları elde edebilmeniz için fotoğraf düzenleme ipuçları vermek gerekirse, daha az efekt daha çok doğallık her zaman fotoğrafı daha orijinal ve kusursuz gösterecektir. Daha parlak ve canlı renklerin olduğu efektler de fotoğraflarınızda kusurları kapatacak, daha canlı fotoğraflarınız olmasını sağlayacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu ise boyuttur. Fotoğrafların Orjinal boyutları ile oynandığı Zaman çözünürlüğü düşmekte ya da fotoğraf eski boyutunda kalamamaktadır. Her ne kadar küçük bir fotoğraf da olsa kırpma işlemi ya fazla etkilemeyecek şekilde olmalı ya da boyut fazla küçültülmeden olmalıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz