Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Haziran 2017

Deep Web Nedir? Hakkında Bilinmeyenler

Deep Web Nedir? Hakkında Bilinmeyenler

Deep Web’i kısaca denizin dibi olarak düşünebiliriz. Bizim eriştiğimiz internet ise, denizin üzerine yüzden güvenli bir gemi. Hackleme olayları, gemimize yapılan birer saldırı, +18 içerikli videolar (p*rno) lar ise bir yem gibi. İnsanlar internette her şeyi yapabileceğini sanıyor. Ama çok yanlış. Biz internetin sadece ama sadece %4’üne erişebiliyoruz. Kalan %96’sı ise “DEEP WEB” olarak biliniyor. Buraya erişim çeşitli tarayıcılar ile güvenle yapılabiliyor. Fakat yanlış kullanım sonucu başınıza büyük sorunlar açabilirsiniz. FBI falan diyorlar da, Türkiye’de yaşıyoruz. EN fazla olabilecek şey, bilgisayara ağır virüsler bulaşması ve bilgilerimizin çalınması. Ondan öteye gidilmez.

Tor ağı ile Deep Web’e giriş yapabiliyor, internet sitelerine girebiliyoruz. Burada karşımıza çıkacaklar belli, uyuşturucu satıcıları, çocuk videoları (+18), kesik biçik adamlar, devlet sırları, özel ifşalar vesaire vs. Geçtiğimiz yılda iCloud hacklenmiş, Deep Web’de yayınlanmıştı. Ondan öteye gidersek Wikileaks ifşaları. Devletler kapalı ağ üzerinden yani bu yasadışı internet üzerinden bilgi transferi yapıyor, sunucularını korumak zorunda kalıyor. Korumayanlar ise DeepWeb’in sınırsız dünyasında kaybolup gidiyor. Deep Web’de ayrıca geçenlerde PKK’lı bölücüler, öldürdüğü askerleri yayınlamıştı. Bunun üzerine Türk Hackerlar’ın saldırdığı, kişilerin IP adresini ele geçirdiği söylenmişti. Sadece yabancılar değil, Türkler’de buna merak salmış durumda.

HABERİN DEVAMI

7 adet seviyesi olduğu biliniyor. Şuana kadar seviye 5’e ulaşıldığı söyleniyor. Geçenlerde Google’ın aldığı Kuantum fiziği ile çalışan bilgisarlar ile ulaşıldığı bilinir. Seviye 6’ya ulaşıldığında ise dünyaya hakim olacak bilgilerin olduğu söyleniyor. Buna kim ulaştı da böyle dedi kim sallıyor belli değil. Belki efsanedir, belki gerçektir bilinmez.

Deep Web’e ilgi salanlara önerim, internet kafelerden giriş yapmanız. Evinizden giriş yaparsanız her türlü saldırıya maruz kalabilirsiniz ve her türlü bilginizi hackerlara vermiş olursunuz. Deep Web’de her türlü bilgi mevcut. Bizim şuan kullandığımız internetten çok daha fazlası.

Söylenenlere göre seri katiller burada para ile çalıştırılıyor, hackerlik dersleri, ileri derecede bilgisayar kullanma teknikleri ve kodlamaları, hatta çok daha iyisine, hacklenmiş banka kartlarına erişip paraları alabiliyorsunuz. Fakat %100 tehlikeli olduğu gibi bunun yapan kişiler genelde yakalanıyor. Eğer korunma hakkında hiçbir bilginiz yoksa, bunu unutun.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz