Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

Facebook Hackleme 2017

Facebook Hackleme 2017

İlk Yöntem Olarak Gizli Soruyu Bulma

Bu yöntem Facebook Hackleme olarak en basit olandır. Bu işlemi yapacağınız kişiyi tanımanızla gerçekleşecek bir durumdur. Maili açın ve parolanızı mı unuttunuz sekmesine girin. Gerekli yerleri doldurarak kişinin mailini elinize alabilirsiniz. Soruyu bilmeniz durumunda artık maili sizde olur. Maili sizde olan kişinin adına Facebook‘da ki şifremi unuttum sekmesine basarak maile gönderilen onay mesajıyla şifreyi değiştirebilir ve Facebook hesabına girebilirsiniz.

Bir Diğer Yöntem İse Karşıya Yalancı Mail Atmak

Bu yöntemi kullanarak da karşıdakinin Facebook hesabını elde edebilirsiniz. Bu durumda başarı sağlamak için karşıdaki insanın kandırılması ve sizin güzel bir yalan ile doğru şekilde mail atmanız gerekmektedir. Hotmail kullanıcı hizmetleri adına mail yollayarak Facebook şifresini isteyebilir ve alabilirsiniz. Bu durum için ilk olarak buna inandıracak bir mail adresine ihtiyacınız var. Bu mail adresinde kullanacağınız kelimeler; yardım, hot, stuff, kullanıcı gibi olursa başarılı olma ihtimaliniz daha da artacaktır. Bu mesajla birlikte kişi şifresini size yollayacaktır. Yollayabileceğiniz bir metine örnek olarak;

Yalancı Mailde Neler Yazmalıyız;

Değerli Hotmail Kullanıcısı Ahmet, (İsmi ne ise)

Sistemimizde yasadışı yolları kullanarak, sistemimize zarar verme çabasında olduğunuzu daha önceden de size yolladığımız şifre onay mesajlarında bahsetmiştik. Bu güvenlik zafiyetlerinden dolayı şu an kullandığınız mail adresinizi, şifrenizle birlikte ayrıca da size göndermiş olduğumuz güvenlik numaranızı bize bu adresimiz üzerinden yollayınız. Aksi bir durum söz konusu olduğunda bizim e-mail adreslerinden faydalanma hakkını kaybedeceksiniz. Şu anda kullanmakta olduğunuz Hotmail adresinizde süresiz kullanım dışı olacaktır. Buna sebebiyet vermemek için size iletilen bu mesajı görmeniz dahilinde sizlerden geri dönüş beklemekteyiz. Bilginize arz ederiz.
Güvenlik numaranız: Mk4d5s
Hotmail Kullanıcı Hizmetleri

HABERİN DEVAMI

© 2005 Microsoft. Tüm hakları saklıdır.

Bu yöntemi kullanarak mail şifresini alabilirsiniz. Bu durumda da Facebook’da ki şifremi unuttum sekmesiyle kişinin Facebook hesabına ulaşabilirsiniz.

Program Kullanarak Facebook Hackleme

Bu yöntem için bir program gereklidir. Şifre kombinasyonlarıyla programda bu olayı başarmanızda mümkündür. Ancak pek bir işe yaradığı söylenemez.

Mail Dondurarak Facebook Hackleme

Bu yöntemi pek kullanan ve bilen kişi yoktur. Bu konuda derin araştırmaların sonucu zafiyetlerden biri bulunarak yola çıkılmıştır. Hotmail dondurma programlarından bahsetmekteyim. Bu programı açtığınızda Hotmailinize giriş yapamazsınız. Bu program ise bir bot gibi çalışır, sürekli yanlış şifrelerin girilmesi sonucu Hotmail kendisini dondurur. Ancak program kapandığında Hotmail kullanıma geçer. Freeze programı yani Hotmail dondurma programınız olmalıdır. Bu durumla birlikte karşıda ki kişinin size msn vermesiyle msn adresini dondurarak sadece sizde açık olmasını sağlayabilir ve şifreyi, güvenlik sorularını değiştirerek Hotmaili kendinizde kullanabilirsiniz. Hotmailini aldığınız kişinin de Facebook’una ulaşmak pekte zor değildir.

Keylogger Yöntemi

Bu yöntem ile klavyede bulunan tuşların basılanları kayıt edilir. Çok kullanılan bir yöntemdir. Her şifre açısından da başarılı olabilme kapasitesi vardır. Bu yöntemle birlikte size gelen bir kişinin veya ortak kullanılabilecek bilgisayarın (internet kafe gibi) içine programı yüklersiniz ve kişi işini hallettikten sonra şifrelerine ulaşabilirsiniz. Kendi adına girdiği her şifreye bu yolla ulaşabilmektesiniz. Facebook’a giren kişinin de bu yöntemle şifresini öğrenebilir girip değiştirebilirsiniz. Genelde Keylogger gibi programlar gizli sekme olarak çalışır. Bilgisayar kullanan kişilerde buna pek dikkat etmezler. Bu yöntem okul da bilgisayar dersinde veya internet kafelerde çok kullanılabilecek bir yöntemdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz