Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2017

Facebook Şifremi Unuttum, Nasıl Geri Alırım?

Facebook Şifremi Unuttum, Nasıl Geri Alırım?

Bir kez Facebook şifresi unutuldu mu geri alması iyice zorlaşıyor hatta bir daha geri alamama sorunu yaratıyor. Eğer Facebook şifrenizi unuttuysanız bu yazı sonunda %100 geri alacaksınız bundan emin olabilirsiniz.

İlk önce Facebook.com‘a giriş yapıyoruz.

  • Ekrana gelen “Şifremi Unuttum” sekmesine geliyoruz. (Bunu yapmadan önce son bir kez daha hatırladığınız şifreyi denemenizi öneririz!)
  • E-posta veya kaydettiğiniz, messenger ile girdiğiniz telefon numaranızı yazın. Telefon numaranızı yazarsanız daha hızlı geri dönüş alabilirsiniz.
  • E-posta yada telefonu yazdıktan sonra 2 yol gelecektir. (Gmail kullanıcısıysanız 3 yol gelecek) Buradan size uygun olanını seçin. E-posta yada telefon.
  • E-posta yolunu tercih ederseniz, e-postanıza (gmail vs.) gibi size kod gönderecek. Eğer hesabınız buraya kayıtlıysa, bu seçeneği seçip kodunuzu alabilirsiniz.
  • Eğer Telefon ile onaylamayı alırsanız Facebook size bir SMS atacak ve kodu sizden girmenizi isteyecek.
  • Seçtikten sonra E-posta yada telefonunuzu girin ve gelecek kodu gideceğiniz sayfaya girin. Girdikten sonra ekrana şifrenizi değiştirmeniz için bir sayfa gelecek ve bu işlemlerin sonucunda Facebook hesabınızı geri alabileceksiniz!
HABERİN DEVAMI

password-facebook

Olamaz! Facebook Hesabım Başkasının Elinde, Nasıl Geri Alırım?

Öncelikle ne yaparsanız yapın birinin eline geçtiyse iki yolu vardır. Birisi bilgisayarınıza virüs sokmak, ikincisi ise arkadaşınıza söylediğiniz şifre sonucunda arkadaşınız hesabını ele geçirmiş.

Eğer bilgisayarınıza virüs girdiğinden şüpheleniyorsanız:

Öncelikle bilgisayarınıza bir format atın. Format atarak bilgisayarınıza bulaşmış olan RAT, Keylogger, Truva Atı gibi virüsleri tamamen temizlemiş olacaksınız. Bunu yaptıktan sonra aşağıdaki aşamalara geçiş yapabilirsiniz.

  • Yine şifre sıfırlama kısmına gelin ve e-postanızı yazın (telefonu silmiştir).
  • Alta gelip “Bunlara Artık Erişimin Yok mu?” butonuna gelin ve tıklayarak sayfaya gidin.
  • Burada ek olarak size bir kaç şey gösterecek. Muhtemelen e postanıza erişiminiz olmayacak çünkü o da çalınmış olacak. Burada size ek olarak yardımcı olamaz ise, maalesef üstte geri dönüp diğer adımları tercih edin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz