Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2017

Facebook’ta Planlanmış Gönderi Oluşturma Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Planlanmış Gönderi Oluşturma Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Planlanmış Gönderi Oluşturma Nasıl Yapılır?

Facebook kullanıcıları sayfalarının sürekli aktif olabilmesi için paylaşımlarını zaman ayarlı yapabilir, periyodik zamanlarda paylaşabilir. Bu işlemi gerçekleştirmek için herhangi bir uygulama kurmanıza gerek kalmadan Facebook Sayfasının sunduğu bir özellik olarak Planlanmış gönderiler özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik ile yoğun zamanlarınızda veya bilgisayar başında bulunamayacağınız saatler boyunca paylaşımlarınızı yapmanıza olanak veriyor. Facebook sizin yerinize istediğiniz gün ve saat de paylaşımda bulunabilir ve son derece kullanışlı olan bu özellik ile gönderilerinizi rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz.

Fecebook’ta Planlanmış Gönderi Oluşturma Nasıl Yapılır?

İlk olarak Facebook sayfanıza giriyorsunuz ve yukarı menüde yer alan Yayınlanma Araçları butonunu kullanıyorsunuz.

HABERİN DEVAMI

Açılan sayfadan sol taraftaki menüde yer alan Planlanmış Gönderiler butonuna tıklıyorsunuz. Açılan ikinci sayfada sağ da yer alan +Oluştur butonuna tıklıyorsunuz ve paylaşacağınız içeriği oluşturabileceğiniz Yeni Sayfa Gönderisi Oluştur penceresi açılıyor.

Yeni Sayfa Gönderisi Oluştur penceresi ile fotoğraf, video, link adresi gibi içerikleri ekleyebiliyorsunuz. Alt tarafta yer alan Planla butonunu kullanıyorsunuz ve açılan yeni sayfadan zamanlamayı oluşturuyorsunuz. Açılan bu ekrandan tarih ve zaman seçebiliyor, taslak oluşturabiliyor, paylaşımınızı geçmiş bir tarihe dahi alabiliyorsunuz. Zamanlama ayarlarını yaptıktan sonra tekrar Planla butonunu kullanıyorsunuz ve işlemlerin tamamını bu şekilde bitirmiş oluyorsunuz.

İşlemlerin tamamını bu şekilde bitirdikten sonra oluşturulan Planlanmış Gönderileri aynı sayfadan görebilirsiniz. Aynı sayfadan paylaşımlarınızı istediğiniz zaman paylaşabilir ve paylaşımlarınızı durdurabilir, kaldırabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz