Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2017

Facebook’tan Video Nasıl İndirilir

Facebook’tan Video Nasıl İndirilir

Facebook en çok kullanılan sosyal paylaşım ağlarının en başında gelmektedir. Facebook bu kadar çok kullanılan ve tercih edilen bir sosyal paylaşım ağıyken facebook ile video indirmek çok fazla gündemde olan bir konu değildir. Youtube birçok videoya ev sahipliği yapan bir platformdur. Ancak facebook da birçok kişinin özgün videolarını ya da youtube aracılığıyla bazı videoları paylaşmış olduğu bir platformu oluşturmaktadır. En eski sosyal paylaşım ağı olmasından kaynaklı olarak da facebook milyonlarca videoya ev sahipliği yapmaktadır. Peki, facebook video nasıl indirilir? İşte, facebook üzerinden video indirmenin yolları;
1) Facebook hesabınıza giriş yapmalısınız. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise sizin arkadaşlarınızın paylaşmış olduğu videolar ya da profili açık olan kişilerin ya da grupların paylaşmış olduğu videolar arasından bir seçim de bulunmalısınız.
2) Facebook üzerinden bir video seçtikten sonra video’yu öncelikle oynatmalıyız. Video oynat dedikten sonra ise sağ tıklıyoruz. Sağ tıkladığımızda show video url diye bir alan karşınıza çıkacak. Bu alanda karşınıza çıkan url kısmını alarak kopyalama işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.
3) Daha sonra internet tarayıcı çubuğuna giderek kopyalamış olduğunuz url’yi yapıştırıyorsunuz. Yapıştırma işleminizden sonra doğrudan bu adrese gitmiyorsunuz. Url başında yer alan www alanını silerek bu alana m harfini yazıyorsunuz. Daha sonra bu adrese gidiyoruz.
4) Adrese gitmemizden sonra video oynattıktan sonra yine sağ tıklıyoruz ve bu kez karşımıza çıkan video kaydet oluyor. Video kaydet diyerek, video kaydımızı tamamlıyoruz.

HABERİN DEVAMI

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz