Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ocak 2018

Iphone 6S Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

Iphone 6S Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

Apple; Iphone 6S telefon modelinde de 16 GB modelden vazgeçmemesi kullanıcıları şaşırtmıştı. Apple yaptığı açıklamaya göre 16 GB alanın gayet yeterli olduğunu ve fotoğraflarla, videolarının depolanması için ayrıca icloud çözümünün olduğunu belirterek kullanıcılarının içini rahatlatmıştı.

Iphone hafıza temizlemek için eskiden kullanılan Sadbox özelliği en son İOS 8.4 de kullanıldı ve kaldırıldı. Durum böyle olunca eskiden hafızayı temizlemek için kullandıkları Sadbox yerine ne kullanacakları kullanıcılar tarafından yöneltilen sorular arasında oldu.

Iphone uygulamaları genel olarak kullandıkça şişme diye adlandırdığımız bir özelliği sahip. Bunun için zaman içinde uygulamalar silinerek tekrar yüklenmelidir. Bu daha geniş bir alana sahip olmanızı sağlayacaktır. Iphone telefonlarda asıl yer kaplayan sistem önbelleğidir. Sistem önbelleğini temizleme işlemi ise kullanıcıların genel olarak bilmediği bir işlemdir.

HABERİN DEVAMI

iphone-hafiza-silme

Sistem önbelleğini temizlemek için öncelikle ıphone telefonunuzu usb kablosuyla bilgisayarınıza bağlamalısınız. Usb ile telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra bilgisayarınızdan iTunes uygulamasını açın. İtunes üzerinden ıphone işaretini tıklayın. Bu işaretten sonra karşınıza gelecek ekranda ki şimdi yedekle butonuna tıklayarak ıphone bellek yedeğinizi alın. Daha sonra yedekleme işleminizin bitiminde yedeklemeyi geri yükle butonuna tıklayarak. Iphone da yedeklediğiniz tüm uygulamaları geri yükleyin. Bu işleminizi tamamladıktan sonra ayarlarınız ve uygulama ayarlarınız ilk günkü gibi olacak.
Bu yaptığınız işlem aslında uygulamaları tek tek silip geri yüklemenizin basit yoludur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz