Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Ocak 2018

PIN Kilidini Açmak Android Cihazlar

PIN Kilidini Açmak Android Cihazlar

 

PIN Kilidini Açmak Android Cihazlar

 

Bugün yazdığımız makalemizde sizlere PIN veyahut desen koruması bulunan android akıllı telefonların şifresinin veya deseninin unutulması halinde kilidinin nasıl açılacağız ve nasıl kırılacağınız anlatacağız.

Android telefon veyahut da tabletlerde ekran kilidinizi kırmak yada desen korumanızı açabilmek adına kendi aklınızda oluşan yolları denediniz ve sonuca ulaşamadınız mı ? bu durumun oldukça can sıkıcı olduğunun farkındayız. Günümüz de birçok kişi bu sorunla karşı karşıya kalmaktadır. Yaşanılan bu can sıkıcı durum dahilinde sizlere nasıl bu durumdan kurtulacağınızı anlatacağız.

Bulunan yöntemleri açıklamadan önce şifrenizi veya deseninizi android telefon veyahut tabletlerde unutmanız yada yanlış girmeniz halinde cihazınızda oluşacak sorun ve soruları anlatalım.

Ekran kiliniz veyahut şifrenizin yanlış yazımı sonucu cihazınızın bağlı olduğu Gmail hesabı ve şifresi sizden istenilecektir. Eğer ki bu bilgilerinizi dahi hatırlamıyorsanız ; Hard Reset veyahut Screen lock bypass pro’yu indirerek kurmanız sizler için yapılacak şifre kırma adına oldukça önemli bir adım olmaktadır.

Bilgilerinizi koruyabilmeniz adına Google android işletim sistemi ekran kilidi yani Screen lock uygulamasını kullanıcılarının kullanımına sunmaktadır. Bu doğrultuda yapmanız gereken iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar küçük çocukların telefonlarınızı kurcalaması sonucu oluşan kilitlenme durumu sonra veyahut koyulan ekran kilidini unutmanız dahilinde yaşanmaktadır. Şimdi sizlere bu kapsamdaki 2 yöntem olan Hard reset ve screen lock bypass yöntemlerini açıklayacağım.

Screen Lock Bypass

Telefon ekran şifrenizi unutmanız durumunda cihazınızın bağlı bulunduğu Google Play Store ceyahut da Gmail hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini bilmeni halinde. Öncelik olaraktan Google Play Store da bulunan ücretli olarak 4.20$ satılan screen lock bypass uygulamasını indiriniz. İndirmek de olduğunuz bu uygulama herhangi bir root gerektirmemektedir. Ayrıca Pın şifrenizi ve ekran kilidinizi unutmanız durumunda yardımınıza koşmaktadır.

HABERİN DEVAMI

Screen Lock Bypass yöntemi adım adım olaraktan şöyle yapılmaktadır.

  • Telefonunuz şarj aletine bağlı ise şarjdan çıkarınız ve USB kablosu olması dahilinde de USB kablosunu çıkarınız.
  • Sonrasında bilgisayarınızdan Google Play Store girişi yapınız. Fakat bunu telefonunuzdan bağlı olduğunuz hesap ile yapmanız önemlidir.
  • Google play store uygulamasına girmeniz dahilinde Screen lock bypass uygulamasını satın alaraktan cihazınıza , uzaktan yükleme özelliğini kullanaraktan yükleyiniz.
  • Uygulamayı yüklemeniz dahilinde telefonunuzu veyahut tabletinizi şarj aletinize takınız, dahilinde ise bypass işlemini başlatınız.
  • Sonrasında ise karşınıza çıkacak olan ekran içerisinde Activate butonuna basınız ve ekran kilidi kontrol etmeyi aktif hale getiriniz.
  • Sonraki süreçte karşımıza çıkan ekran içerisinde remove lock password yaparaktan telefonunuzun yapılmış ekran kilidinin değişimini yapabilir veyahut kaldırabilirsiniz.

 

Hard Reset

 

Yöntemler içerisinde ikinci sırayı ise hard reset yöntemi almaktadır. Bu yöntemi uygulamaya geçirmeniz için android cihazınızın ekran kilidinin ve dahilinde Gmail hesabınızın da bilgilerini unutmuş olmanız gerekmektedir.

  • İşlem dahilinde öncelikle telefonunuz kapatınız.
  • Sonrasında ses açma ve poweer tuşlarına aynı anda yaklaşık olarak 10 saniye dahilinde basılı tutunuz.
  • Ardından ses kısma tuşuyla wipe data and factory reset menüsüne gelerek , power tuşu ile seçiminizi yapınız. Sonrasında yes diyerekten fabrika ayarlarına dönünüz.

Bir süre beklemeniz dahilinde fabrika ayarlarına döneceksinizdir. Reboot your mobile yaparaktan telefonunuzu ad yeniden başlamasını beklemeniz gerekmektedir. Bütün adımları doğru yapmanız halinde hard reset işleminiz tamamlanmıştır. Ayrıyeten önemli olaraktan hard reset işleminiz dahilinde telefonunuzda bulunan uygulamalar ve veriler silinecektir bilginiz olsun.

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz