Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2017

Silinen Uygulamaları Geri Getirme

Silinen Uygulamaları Geri Getirme
Telefonunuzda istemeden ya da mecbur olduğunu için sildiğiniz dosyalara tekrar ulaşmak isteğinizin zaman geri nasıl getireceğinizi anlatacağız.
Diskin üzerine yazılmış olan veriler silinse dahi teknik olarak başka bir veri dosyaları yazılmadığı sürece bir şekilde tekrar geri getirilebiliyor. Bu işlemi yapmak için ilk önce geliştirilmiş bazı uygulamalar var fakat bu uygulamalar sizden cihazınıza root yetkisini vermenizi isteyebilir. O yüzden hiç bu root işleriyle uğraşmadan direkt olarak bilgisayarda kuracağınız bir programla telefonunuzdan yanlışla yada bilerek silmiş olduğunuz JPG, GIF, PNG, TIFF, PSD, AVI, MP4, MP3, WAV ve WMA dosyalarını geri getirme şansına sahipsiniz. Bunun için size 7-Data Recovery Suite isimli programdan bahsedeceğiz.

İlk önce  şuradaki bağlantı üzerinden bu programı bilgisayarınıza indirin, ardında da sırasıyla aşağıdaki komutları yerine getirin:

HABERİN DEVAMI
  • Telefonunuzdaki ‘Geliştirici Seçenekleri’ni aktif edin, buradan USB Hata Ayıklama Modu’nu açın ve telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.
  • 7-Data Recovery Suite programındaki giriş ekranından ‘Android Kurtar’ seçeneğine tıklayın.
  • Program cihazınızı tanıdıktan sonra ‘Sonraki’ seçeneğine tıklayarak devam edin.
  • Telefonunuzun sürücüsü de tanımlandıktan sonra onu seçerek ‘Sonraki’ butonuna tıklayın.
  • Program sürücüyü tarayacak ve ekrana gelen dizinler arasından hangi veriyi kurtarmak istediğiniz sorulacak, istediğiniz kısmı seçin.
  • Kurtarılacak dizini belirledikten sonra ‘Kaydet’ yazısına tıklayın ve dosyaların bilgisayarınızda kaydedileceği dosyayı belirleyin. Hepsi bu kadar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz