Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2017

Touch ID Sorunu Çözümü

Touch ID Sorunu Çözümü

Apple telefonlarda iTunes Store, App store ve iBooks Store’den uygulama ve dosya satın alma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu satın alma işlemlerinin gerçekleşmesi için ise temeli Touch ID oluşturmaktadır. Ancak Apple telefonlarda bazen Touch ID problemi yaşanır ve Touch ID çalışmaz hale gelir. Touch ID çalışmadığı durumlarda çalışır hale getirmek için işte izlenmesi gereken yollar;
1) Iphone veya iPad cihazlarınızda öncelikle ayarlar alanına girin. Ayarlar alanına giriş yaptıktan sonra ise Touch ID alanına giriş yapın. Daha sonra bu alanda size sorulan parola kısmının da girişini gerçekleştirin. Sizden istenen şifre ile girişi yaptıktan sonra ilk adımı tamamlamış olacaksınız.
2) Daha sonra sizin parmak izinizi okumayan telefonunuzdan dolayı problem yaşamış olduğunuz parmak izi bulunmaktadır. Karşınıza çıkan ekranda ki parmak izini sil bölgesinden sorun yaşamış olduğunuz bu parmak izini silmelisiniz.
3) Parmak izini silmenizden sonra yeni bir parmak izi eklemeniz gerekmektedir. Parmak izi eklemek için yeni karşınıza gelen sayfaya parmak izi ekle bölümünden parmak izinizin eklenmesini gerçekleştirmelisiniz.
4) Size çeşitli alanlara parmak basmanız istenecektir. Bu alanlara parmağınızı basmalısınız. Bir titreşim hissettiğinizde ya da parmağınızı kaldırmanız söylendiğinde parmağınızı kaldırarak, söylenen diğer alanlara bastırmalısınız. Bu işleme bu şekilde devam etmelisiniz.
5) Parmak basma süreci cihaz tarafından tamamlandıktan sonra sürdür butonuna tıklamalısınız ve Touch ID sorunu çözülmüş demektir.

HABERİN DEVAMI

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz