Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

Windows 10 Ses Çıkmıyor Çözümü

Windows 10 Ses Çıkmıyor Çözümü

Günümüzde karşımıza sıkça çıkan durum olan Windows 10 yükseltmesi , beraberinde bazen ses kesilmesi durumunu da getirmektedir. Biz bugün ki makalemizde sizlere Windows 10’a geçiş yapmanız halinde oluşacak olan ses çıkmaması sorununuzu çözmeniz adına sizlere yardımcı olacağız. Windows 10 sürümü adına yapılan güncelleme sonucunda oluşan ses problemini çözmeniz adına 3 çeşit yol bulunmaktadır. Bu çözüm yolları ise şöyledir;

Ses Driver’ını Güncelleyin

İlk yapmanız gereken bilgisayarım üzerine sağ tık yapmanız ve özelliklere girmenizdir. Sonra sol tarafınızda görecek olduğunuz aygıt yöneticisi’ne ve dahilinde ses ayarları’na tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza aşağıda çıkacak olan hoparlör kısmına sağ tık yapmanız, açılacak olan menü üzerinden sürücü yazılımını güncelleştir diyor ve ardından, driver’ı internetten araya tıklıyoruz. Yaptığınız işlemler dahilinde bilgisayarınız güncelleştirme sürecine girer ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanız dahilinde ses çıkmama sorunundan kurtulur, artık sizde ses sorunu yaşamadan bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Driver Ses Uygulamasını Tekrardan Başlatın

Daha önceki anlatmış olduğum yöntemi yapmış olmanız dahilinde halen bir çözüme ulaşamamışsanız , Driver servis uygulamasını deneyiniz. İkinci bir yöntem olaraktan karşımıza çıkan bu uygulama, bu işlemde önceliğimiz çalıştır uygulamasını açmak olacaktır. Eğer ki nerede uygulamanın nerede olduğunu bilmiyorsanız arama kutusuna çalıştır yazmanız dahilinde bulabilirsiniz. Çalıştıra basmanız halinde açılacak pencereye services.msc yazarak enter’a basınız. Karşınızda açılacak olan menü içerisinde aşağı inerek Windows ses ve Windows ses bitiş noktası’na tıklayınız ve solda bulunan yeniden başlat seçeneğine basaraktan driver servis uygulaması’nı tekrardan başlatınız. İşlem sonrası bilgisayarınızı yeniden başlatmanız halinde sorun giderilecek ve eski ses sisteminize kavuşarak bilgisayarınızdaki Windows 10 ses sorununu çözmüş olacaksınız.

HABERİN DEVAMI

Sistem Yenileyiniz

Sizlere daha öncesinde anlatmış olduğumuz iki yöntemi de denemeniz halinde bir sonuca ulaşamamışsanız ve bu oldukça can sıkıcı bir hal almışsa , sizler için bir yöntemimiz daha bulunmaktadır. Bu yöntem dahilinde öncelik olarak denetim masasını açınız ve ses’e tıklayınız. Ardından hoparlöre sağ tık yapınız ve dahilinde özellikler kısmına giriniz. Yukarıda bulunmakta olan sekmeler arasından ses efekti simgesine tıklayın. Ayrıyeten ayarı Windows varsayılan olaraktan değiştiriniz. Diğer iki yolda çözüm bulamamanız dahilinde bu sefer çözüm bulacaksınızdır.

Alternatif olaraktan kullanıcı adından yönlendirilmiş olan çözüm kapsamında

  • İlk olaraktan Windows ile bilgisayara gelmiş olan ses driverleri kaldırıldı ve üreticilerin sitesinden son sürüm driver indirilerek kurulumu yapıldı.
  • Kodek pack kurulup , ayarları yapılmış
  • Güvenilir ve daha önce kullanılmış olan 3. Parti bir ses kurulumu yapıldı.

Bu işlemler dahilinde ses sorununun giderildiği kullanıcı tarafından belirtilmiş.

Günümüzde birçok kişinin karşılaştığı sorun olan Windows 10 güncellemesi sonucu oluşum gösteren ses kesilmesi halinde yaşadığınız sorunları gidermek adına sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Umarım ki yardımcı olabilmişizdir.

Merhabalar dün Windows 10’a yükseltme yaptıktan sonra (dün kulaklıkla kullandığım için tam fark edemedim başta) farkettim sesin eskisine göre kısık olmasının yanında bass hiç çıkmıyor, ses sistemini bağladım denedim Win 8.1 de bangır bangır çıkan bass tan hiç iz yoktu 2.1 sistem sanki stereo standart bir pc hoparlörü gibi çalışıyor ayrıca hiç bir ses çalmazken hafif bir gürültü var önceden olmayan.

Çözüm için neler yapıldı;

Sonuç sorun devam etmekte 3. parti kullandığım ses güçlendirme yazılımı kurduktan sonra ses kısıklığı çözüldü (zaten eski windows da da sesi arttırıyordu) kısacası windows 10 da olan bir sorun acilen çözülmeli ses çok yavan ne filmlerdeki patlamalardan bir şey anlaşılıyor ne müziklerden keyif alınır oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz