Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

Yazma Korumalı Disk Hatası

Yazma Korumalı Disk Hatası

Yazma Korumalı Disk Hatası

Yazı içerikli metin dosyalarının flash belleklere yüklenerek açılması esnasında oluşan yazma hataları ya da oluşan disk hatalarının giderilmesi birkaç işlemle normale dönüştürülebilir. Disk içeriklerine yüklenen metin dosyalarının biçimlendirilerek açılması, flash belleğe atılan metin dosyalarının açılması için dosya biçimini destekleyecek korumalı alanların kontrol ve ayarları yapılabilir.

Yazma Korumalı Disk Hatasının Çözümü İçin Gerekli Yöntemler ;

Windows+R kısa yolunu kullanıldığı taktirde çalıştır penceresi açılacaktır. Açılan penceredeki alana regedit yazıp enterladığınız da açılan boş sayfada bir takım işlemler yapılacaktır. Bunlar; Açılan sayfa kayıt defteri niteliğindedir, sayfanın sol kısmında bulunan sekmelerden sıra ile şu adımları izlemelisiniz.

HABERİN DEVAMI

HKEY_LOCAL_MACHINE >> SYSTEM >> CURRENTCONTROLSET >> CONTROL >> STORAGEDEVİCEPOLİCİES

Bu işlemler gerçekleştirildikten sonra son tıklanılan klasörün sağ tarafındaki pencere sekmesinden, WriteProtection seçeneğine sağ tıklandığında değiştir seçeneğini seçiyoruz. Ve WriteProtection değerini sıfır (0) yapıyoruz. Bu işlemler sırasıyla gerçekleştirildiğinde kaydediniz. Daha sonra USB bellek içeriklerini kullanabilir, dosya biçimi korumalı alanı açabilirsiniz.

Bu yöntem dışında bir diğeri ise; Kayıt defteri yardımı ile sağ tıklanıp sıra ile dosya, farklı kaydet sırası izlenerek, yeni seçeneği, DWORD değeri sıfırlanabilir. Daha sonra WriteProtection değerleri adına yeniden değerler oluşturulup kaydedilmesi gerekmektedir. Ya da boş bir kayıt defteri içeriğine dosya, farklı kaydet sırası takip edilip dosya adını USB.reg olarak değiştirip kaydedildiğinde de korumalı disklerin çalıştırılmasını sağlayabilirsiniz

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz